Eliisi kasutamise juhend

ELIIS (e-lasteaed) on infosüsteem, mis pakub lasteaedadele innovaatilisi ning digitaalseid lahendusi õppetöö mugavamaks korraldamiseks.

ELIIS on turvaline infosüsteem, mis on kooskõlastatud ka andmekaitse inspektsiooniga.

Võimalused  lapsevanemale:

·         LAPSE ARENGU JÄLGIMINE

·         TEADETE LUGEMINE

·         SÕNUMITE SAATMINE

·         SÜNDMUSTE KALENDER

·         GALERII

Lapsevanemal on mugav olla kursis oma lapse ning lasteaia tegemistega, vaadata pilte toimunud sündmustest ja olla otsekontaktis õpetajatega.

Esmalt soovitame

ELIISi sisse logida ID-kaardiga ning, siis Kui soovite tulevikus ELIISi siseneda kasutades kasutajatunnust ja parooli on võimalik “minu seaded” alt määrata endale kasutajatunnust, parooli ning lisada e-posti aadress. Kasutajanimeks võib jätta ka oma isikukoodi.

Kuidas ELIISi sisse logida:

ELIISi on võimalik siseneda kasutades kasutajatunnust ja parooli, ID-kaarti või HarID lahendust, kus on olemas nii Mobiil-ID kui ka Smart-ID. Selle jaoks, et siseneda ELIISi Mobiil-ID abil tuleb ELIISi avalehelt valida HarID ning sisene.

Järgnevalt suunatakse Teid HarID keskkonda, kust saate valida meelepärase sisenemise viisi, näiteks Mobiil-ID. Täidate vajalikud väljad ning sisestate kinnituskoodi ning kui kõik läheb edukalt, siis suunatakse Teid sisseloginuna ELIISi keskkonda.

Kui Te varem ei ole HarID autentimist kasutanud, siis esimesel korral on vaja HarID lehel enda andmed kinnitada. Selle jaoks tuleb Teile e-postile kinnituskiri, mille abil kinnitate oma konto. NB! Kinnituskiri võib konto loomisel ka sattuda Teie meiliteenuse pakkuja tõttu rämpsposti kataloogi. Kui tundub, et kirja ei saadetud, siis palun vaadake rämpsposti kataloog üle. Peale konto kinnitamist peate veel andma nõusoleku, et Teie andmeid võib ELIISile edastada. Need kaks sammu on ainult siis kui Te pole varasemalt HarID kasutanud. Järgnevatel kordadel on HarID kasutamine aga kiirem.

HarID’d kasutavad ka mitmed teised haridusega seotud rakendused, nagu eKool, Opiq, Foxcademy, E-koolikott, Tahvel, Libry, Haridusportaal, HITSA Moodle, EIS.

Kui lapsevanemal on konto juba tehtud aga puudub lapsevanema roll:

Hetkel Teil puudub lapsevanema roll. Selleks, et pääseda ligi lapse ja lasteaia andmetele, siis peale ELIISi sisenemist tuleb võtta vasakust menüüst “esita taotlus” ning esitada taotlus lapse andmete nägemiseks. Kui lasteaed on Teie esitatud taotlussoovi kinnitanud, siis hakkate nägema antud lapse ja lasteaiaga seotud informatsiooni.

Kui Teil on ELIISis mitu last, siis üleval paremas nurgas “logi välja” nupu kõrval on oranž nupp, mille abil on võimalik last vahetada.

Kui parool on ununenud:

Uue parooli saate tellida ELIISi avalehelt https://eliis.ee/  “soovin uut parooli”, parool saadetakse Teile ELIISi lisatud e-posti aadressile.

ELIIS TARKVARA OÜ
Siduri 3, Tallinn, Estonia EE-11317

+372 600 1830
EDUKAS LATVIA SIA
Krišjāņa Valdemāra iela 21 – 20, Riga, LV-1010

+371 2054 8786
ELIIS LT UAB
Gedimino pr. 20, Vilnius LT-01103

+370 6583 3006

LAADI ALLA KA ELIISI ÄPP!

Eliisi mobiilirakendus on mõeldud kasutamiseks lapsevanemale. Rakendus võimaldab saada informatsiooni kiiremini ja mugavamalt.