Koolieelikud Elistvere loomapargis

Igal aastal käivad Rohutirtsu koolieelikud Elistvere loomapargis, nii ka sellel aastal. Lastega käis kaasas giid, kes oskas rääkida kõikidest loomadest midagi uut ja põnevat. Näiteks saime teada millisesse ilmakaarde peaks karu tavaliselt omale talvepesa tegema, mis asi on „sabapeegel“, miks ei ole põhjapõdral talvel ripsmeid, miks elavad hunt ja ronk looduses tihtipeale lähestikku ja palju muud huvitavat. Eriti vahva oli, et juhtusime nägema kuidas talitaja käis söötmas ja jootmas nugiseid. See oli omaette vaatamisväärsus, sest nende elupaigad on klaaside taga ning kõik oli väga hästi näha.

Ühe rühma lapsed olid loomadele korjanud ka tammetõrusid, et talitajad saaksid hiljem neid loomadele jagada. Seekord jäid kahjuks nägemata ilvesed, kes olid ennast osavalt ära peitnud. Kindlasti oleks lastel põnev ka koos perega loomaparki külastada ning rääkida edasi jutte, mis on meelde jäänud lasteaiaga külastamise päevast. Võib olla õnnestub siis ka ilvest näha, sest igapäevaga on puudel vähem lehti ning nähtavus nende aedikusse parem.

Rohkem pilte meie toredast külaskäigust näevad lapsevanemad Eliisi galeriist.

Õppejuht Sirili Lõoke

Seonduvad postitused

Õpetajate streikÕpetajate streik

Eesti Haridustöötajate Liit on välja kuulutanud üldhariduskoolide õpetajate tähtajatu streigi 22. jaanuarist ning alusharidus-, kutseharidus- ja huviharidusasutuste töötajate kuni kolmepäevase toetusstreigi alates 24. jaanuarist. Streikimine on iga õpetajate vabatahtlik isiklik