Endla raba matk

Ühel päikselisel sügispäeval käisid 3. rühm ning 4. ja 9. rühma koolieelikud Endla rabas matkal. Teejuhiks oli Elo Raspel, kes tunneb sealset loodust ja taimi väga hästi. Elo rääkis ja näitas erinevaid taimi ning andis lastele toredaid ülesandeid. Lapsed said turbasamblast vett välja pigistada, otsida taimi, mis oleks ette antud paberiga sama värvi, katsuda ja nuusutada turvast ning proovida jõhvikaid ja pohli ning isegi laukavett. Marjad oli Elo juba varem karpi korjanud kokku ning lapsed said arvata, et kas tema suhu sattus nüüd pohl või jõhvikas. Kui alguses ei tahtnud mõni proovida hapusid ja mõrkjaid marju, siis selle peale, kui Elo ütles, et need on tasuta vitamiinid, jooksid ka need kohale, kes esialgu keeldusid proovimast. Kui midagi saab tasuta, siis sellest juba loobuda ei tohi ????. Nii mõnigi hõikas sõbrale, et tule võta ikka, need on ju TASUTA. Kellel kummikud jalas, need said ka ümber lauka kõndida, et tekiks ikka õige rabas käimise tunne. Loomulikult said kõik soovijad nautida vaatetornist ilusat vaadet rabale. Kokku kõnniti umbes 4,5km ja pärast raja läbimist ootasid juba kõik, et saaks lasteaeda sööma. Värske õhk teeb ikka kõhu tühjaks. Matk oli mõnus ning lapsed said palju uusi teadmisi. Oli imeline ilm värskes õhus aja veetmiseks!

Aitäh õpetaja Tiinale, kes korraldas oma rühmale selle matka ning kutsus kaasa veel meie maja koolieelikuid.

Õppejuht Sirili Lõoke

Seonduvad postitused

MunadepühaMunadepüha

Hommikul silkas lasteaias jänes suure munakorviga. Jänes rääkis, et jätis endale pühade puhuks ilusa valge talvekasuka selga, et siis ilusam mune laiali jagada ja nii ta siis lasteaeda sattuski. Jänes