Täname ja tunnustame Jõgeva Valla Aasta õpetaja 2023-2024.a. nominent.

Aasta lasteaiaõpetaja kandidaat Jõgeva Lasteaias Rohutirts on Kadri Tagavälja.

Kadri on alati rõõmsameelne, hooliv, abivalmis, lahke, tähelepanelik, sõbralik ja hea suhtleja. Oma rõõmsameelsuse ja rahulikkusega on ta suurepärane kolleeg töökaaslastele ja hea partner lastevanematele.

Kadri on õpetaja, kelle juurde lapsed tahavad alati tulla. Ta teeb lastele tegevused põnevaks ja kaasahaaravaks. Kadri on huvitatud robootikast ja digipedagoogikast ja tänu sellele kasutab tema rühm tihti robootikavahendeid ning muid digiõppevahendeid nii tegevustes kui vabamängus. Näiteks võid rühma minnes avastada, et üle põranda on tõmmatud väga suur valge paber, kuhu lapsed on ise joonistanud toreda linna nii robotite kui lihtsalt pliiatsitega ning nüüd saavad nad seal robotitega sõita ja mõelda põnevaid ülesandeid. Oma arendamiseks käis Kadri kevadel ka digipedagoogika kursusel.

Kadrile meeldib meie lasteaias nii väga, et kui juhtkonnal tuli plaan teha öölasteaed, siis Kadri oli rõõmuga nõus kohe ka ise lasteaeda ööseks jääma. Selle õppeaasta alguses küsis ta kohe, et kas ikka ka sellel aastal tuleb öölasteaed. Lapsed ja ka tema ootavad seda väga. Üldse käib Kadri oma rühmaga paljudel õppekäikudel ja väljasõitudel, et ikka lastel oleks veel põnevam lasteaias ning nad õpiksid maailma avastama läbi kogemuste.

Igal aastal on Kadri juures meie Jõgevamaa Gümnaasiumi noored tegemas oma praktikaid. Sellest õppeaastast võtab Kadri endale ka kaks Tartu Ülikooli eripedagoogika tudengit juhendada.

Rühmas, kus Kadri töötab, kasutavad lapsed väga palju loov- ja lavastusmänge. Õpetajad on rühma soetanud palju kostüüme ning isegi väikse teatrilava, kus saab erinevate nukkudega näidendeid lavastada. Samuti on selle rühma lapsed väga suured kunstihuvilised, sest alati on keegi, kes kuskil joonistab, maalib, värvib või meisterdab ka vabategevuses. Õpetajad on loonud lastele võimaluse kõiki kunstivahendeid vabalt kasutada.

Õpetaja Kadri muudab kõigi päeva päikeseliseks ja loob enda ümber turvalise ja rahuliku keskkonna nii suurtele kui väikestele.

Seonduvad postitused